تکنیک لای منگنه گذاشتن در فروش چیست؟

وقتی متوجه می شوید مشتری اعتراض درستی نداردو بهانه هایی از قبیل بودجه کافی نداریم یا نیاز نداریم را برای پنهان کردن سایر اعتراض ها مطرح می کند، می توانید از این روش استفاده کنید. برای اجرای این روش ابتدا دلیل خوبی به مشتری نشان دهید که خرید خود را به عقب نیندازد. بسیاری از شرکت ها، به واسطه ها یا مشتریان بزرگ خود همیشه این امتیاز را می دهند که به فرصت های خوب، تخفیف های ویژه بدهند و از آن در تحت فشار قراردادن مشتری استفاده کنند.

برای مثال تصور کنید که فروشنده در هنگام صحبت تلفنی با یک چنین مشتری استثنایی، قصد دارد او را تحت فشار قرار دهد. می گوید : فقط الان می تونم اینقدر تخفیف بدم… . برای توجیه چنین هزینه هایی، دلایل فراوانی وجود دارد. از جمله برقراری دو یا سه تماس به منظور دریافت سفارش، خود مستلزم هزینه است. در حالی که با توسل به این روش ما در اولین تلفن می توانیم به منظور خود برسیم.

یک فروشنده ی لوازم آرایشی به مسئول خرید یک داروخانه گفت: اگر شما الان سفارش خودتان را بدهید، من یک جفت از همین محصول را مازاد به خود شما می دهم. آیا این یک رشوه است؟ شاید! آیا موثر است؟ حتما!

یک فروشنده ابزارهای صنعتی، تعریف می کرد که توانست به روش زیر خریدار را لای منگنه بگذارد:

یک شرکت دیگر به نام… مدتهاست بدنبال یک دستگاه تراش درست شبیه این دستگاه شما می گردد. اگر ما باهم به توافق برسیم، من می توانم این دستگاه شما را پیاده کنم و برای شما به او بفروشم. او به آن شرکت زنگ زد و برای مذاکره ی فردا قرار گذاشت. همچنین او به مشتری خود یک روز وقت داد تا درباره ی پیشنهاد وی فکر کند و با این کار وی را لای منگنه گذاشت.

پیام بگذارید

مشترک شدن در به روز رسانی!